ČASA ve spolupráci s Riapsem

Martina_Barca_Trutnov

,, Ženy v síti “

19.6. 2016  jsme se společně s Barborou Šťastnou a Annou Vondrovou zúčastnili skvělého bluesového koncertu v Trutnově v kulturním domu UFFO.  Byl to koncert na podporu rozšiřování povědomí o problematice žen a matek – uživatelek návykových látek pořádaný organizací Riaps. Hlavní hvězdou večera byl bluesový zpěvák a kytarista Chris Bergson z USA.

A proč jsme tam vlastně jely? Jak se  tohoto projektu účastnila ČASA? Spolu s Barčou jsme natočily krátké videospoty právě o tématu matek uživatelek, které se následně pouštěly mezi hudebními bloky. Videa jsme točily s Mudr. Jakubem Minaříkem na téma – Dvojí deviace, Mudr. Martinou Těmínovou – ženy a trauma, Mudr. Ilonou Preslovou – Děti uživatelek návykových látek, Mgr. Simonou Sedláčkovou – Závislost a ADHD, Mgr. Janou Ženíškovou – Matky a vztahy. Musím říct, že všechna videa byla doslova nabitá informacemi, které byly přínosné a pochopitelné i laické veřejnosti, která se na koncert přišla také podívat. Jejich uveřejnění je teď v jednání, určitě si na videa počkejte!

Co mi účast na projektu přinesla? Je toho mnoho, ale z toho nejdůležitějšího je to odvaha se podobných projektů účastnit. Ujasnění si tématu bakalářské práce. Možnost spolupracovat na něčem, co má smysl. Týden praxe bez hledání 🙂

Martina Stralczynská

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *