Filmové nášlehy – Klášterní detox

chtěl bych Vás za sebe a studentský spolek ČASA z.s. pozvat na druhé Filmové nášlehy, které proběhnou 19. ledna v 18:00 v Akademickém klubu 1.LF ve Faustově domě.
Na programu bude britský dokument Klášterní detox. Po promítání bude následovat diskuze s PhDr. Josefem Radimeckým, Ph.D.  
PhDr. Josef Radimecký Ph.D. –
Uznávaný odborník na léčbu závislostí, odborný ředitel sdružení White Light I., vedoucí TK Mukařov, odborník na drogovou politiku, který se též hodně věnuje certifikacím služeb u nás i v zahraničí (například v zemích střední a západní Asie).
Rozsáhlejší info – http://www.adiktologie.cz/cz/users/detail/15/Josef-Radimecky

Klášterní detox – Aftab je dvaatřicetiletý narkoman, který je 16 let závislý na heroinu. Nyní se rozhodl léčit a podstoupit detoxikační léčbu u mnichů. Vydá se proto do thajského kláštera Thamkrabok…
Vítejte v thajském klášteře Thamkrabok, kde probíhá jeden z nejúspěšnějších, ale zároveň také nejpodivnějších programů odvykání závislosti na drogách. Takto vypadá odpověď exotického Thajska na drahé západní kliniky: staneme se svědky toho, jak drogově závislí hledají spásu v těžkém boji o holý život. Klášterní detox představuje neobvyklý a inspirativní způsob překonání závislosti. Není divu, že se Thajsko během několika posledních let stalo útočištěm závislých ze všech koutů světa. Chrám Thamkrabok totiž od 50. let dvacátého století proslul jako jedno z nejtvrdších, ale také nejúčinnějších míst, kde je možné zbavit svůj život drog. Závislí na heroinu, cracku a jiných látkách tady dobrovolně podstupují křest ohněm. Chtějí si zasloužit nový, čistý start do života. V Thamkraboku nastupuje místo moderních prostředků a medicíny víra ve spásnou očistu duše a uzdravení srdce.

Budeme se na Vás moc těšit. 🙂

Matěj Černý
Vedoucí filmové sekce ČASA z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *