Filmové nášlehy

Rádi bychom Vám představili nový projekt Filmové nášlehy, který se rozjede v průběhu  prosince a pořádný nájezd čekejte po Novém roce. V rámci projektu budeme pořádat setkání v Akademickém klubu, během kterých Vám promítneme jak známé filmy o závislostním chování, tak méně známe studentské práce. Po  projekcích známějších filmů  bude následovat podnětná diskuse. V rámci studentských prací budou pořádané tématické večery, na které chceme pozvat autory a s nimi po skončení projekcí vést debatu.

Na hledání studentských prací navazujeme spolupráci s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku (FAMO), FAMU, Katedrou filmových studií při Filozofické fakultě Kralovy univerzity, Filozofickou fakultou Masarykovy univerzity – obor Teorie a dějiny filmu a audiovizuální kultury a dalšími.

Na filmy, které se nám do projekcí nevejdou  rozhodně nezanevřeme, budou zařazeny do tvořeného seznamu  zajímavých filmů s adiktologickými nebo psychologickými tématy. Sezam bude volně k nahlížení na stránkách ČASA pod Filmovými nášlehy. Při jeho tvorbě ocením Vaši pomoc. Pokud byste měli zájem pomoci, kontaktujte mě a do předmětu napište Filmové nášlehy. Za pomoc budu moc rád a velmi ji ocením.  

Zatím proběhly tyto Filmové nášlehy:

Mravenci nesou smrt

Kafe a cigára

Klášterní detox

Trainspotting

 

Matěj Černý

Vedoucí filmové sekce ČASA z.s.

cernymmue@gmail.com

607 811 057