Nemocnice Krč, dětské psychiatrické oddělení

Dětská psychiatrie Fakultní Thomayerovy nemocnice. Vídeňská 800, Praha 4
Primářka MUDr. Jana Šplíchalová má ráda studenty, kteří přicházejí v období letních prázdnin  a pomohou sestrám na oddělení. Ale odborně se vám paní primářka, ani psychiatři na oddělení věnovat nebudou, nás přehlíželi jako hmyz. To sestry byly sdílnější a přátelské. Já měl špatnou zkušenost s psycholožkou, která mne odmítla pustit na program který s dětmi vedla, jiná psycholožka neměla s účastí spolužačky na programu žádný problém. Byl jsem na praxi s Honzou Plačkem a tak sestra vymyslela pro děti program mimo léčebnu, když tam měla dva chlapi. Dnes už ten příběh žije v Thomayerově nemocnici svým vlastním životem  a stala se z toho legenda. Nápad půjčit dětem elektrické koloběžky (váha 30 kg, max. rychlost 40 km/h) se ukázal jako lehce riskantní, po půlhodině jsem hlásil sestře že „děti odjely směrem na Zbraslav“. Nakonec to až na pár rozbitých kolen dobře dopadlo.  Když máte rádi děti, tak tam běžte, ale nenaučíte se tam vůbec nic. Dost vyhořelé sestry vás mohou frustrovat.
Vhodné jako: Praxe ve vybraném zařízení 1, typ služby: Psychiatrická léčebna nespecializovaná na léčbu závislostí, zařízení: psychiatrická nemocnice
František Trantina

Nemocnice Krč, dětské psychiatrické oddělení

+                                            velice rychlé jednání

nebyl problém si vybrat dny, kdy mi to vyhovovalo

skvělá komunikace se staniční sestrou

 

zápory                                       velmi špatný přístup personálu

psychicky namáhavé – jedna ze sester na děti pouze křičela

malá možnost realizovat připravený program

přístup personálu k dětem nebyl dobrý

rivalita na ose sestry – lékaři jen zhoršovala podmínky práce

Tip: Vytiskněte si žádost o praxi z jejich stránek, staniční to podepíše, hodíte to na sekretariát a za deset minut jste venku. Nemusela jsem se hlásit předem ani nijak domlouvat. Domlouvat přes email se moc nezkoušejte, odpovídají pozdě.

Matty Váhalová