Suchý únor

DOKÁŽETE NEPÍT ALKOHOL JEDEN MĚSÍC?

Pokud nejste závislí na alkoholu, tak určitě. Chce to trochu sebeovládání, sebevědomí
a naplánovat si oslavy na jiný měsíc.

K čemu je to dobré?

Zjistíte, jaký je váš vztah ke konzumaci alkoholu. Necháte odpočinout a zregenerovat váš organizmus. Určitě budete pozorovat nějaké změny. Ti, kdo drželi Suchý únor minulý rok, pozorovali kvalitnější a kratší spánek, byli plní energie a odpočatí, ušetřili dost peněz, někteří zhubli a měli častější a kvalitnější sex. Kuřáci vykouřili méně cigaret. Měli lepší náladu. Ke konzumaci alkoholu se nevrátili okamžitě, ale až s nějakou příležitostí k napití.

To je v souladu s výsledky výzkumu publikovaného v časopise TheBritishJournal of General Practice o britské akci Dry January. V časopise je ještě uváděna snížená hladina cholesterolu, snížení krevního tlaku a výrazné snížení tuku v játrech i u mírných konzumentů alkoholu.

Praktické rady k Suchému únoru

Alkohol nahraďte neslazenými nápoji, vodou s citrónem, minerální vodou, čajem.

V prvním týdnu bez alkoholu můžete pociťovat hlad, když vám bude chybět příjem energie
z alkoholu, ale to přejde.

Vaši motivaci k měsíční abstinenci mohou posilovat pravidelné návštěvy události
„Suchý únor -studenti“ na Facebooku. Sdílejte své zážitky!

Varování!
Pokud konzumujete alkohol pravidelně, ve vysokých dávkách, nedokážete bez alkoholu fungovat a máte nepříjemné odvykací potíže při přerušení konzumace alkoholu, není pro vás akce Suchý únor a měsíční abstinence od alkoholu bezpečná. Hrozí delirium tremens, život ohrožující stav komplikovaný kvalitativní poruchou vědomí. Jestliže patříte do této kategorie konzumentů alkoholu, doporučujeme vyhledat odbornou pomoc lékaře.
Česká asociace studentů adiktologie z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *