Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – Psychiatrická klinika

Adresa: Ke Karlovu 11, 128 08 Praha 2

Ročník: první

Časová dotace: 40h 

Datum plnění praxe: 5.8. – 9.8. 2019

Praxi jsem si vybrala ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v Praze. Komunikace se zařízením vypadala ze začátku slibně, problém nastal až v pondělí ráno, kdy jsem přišla na sekretariát zeptat se na koho se mám obrátit. Vypadalo to, že nikdo o mojí domluvené praxi neměl informace, paní se kterou jsem komunikovala přes e-maily informaci asi nepředala dál. Z původního 3. oddělení jsem tak byla 4 z 5 dnů na oddělení 6. (pánské) kde se mne ujala vedoucí lékařka. Na praxi jsem docházela každý den společně ještě s jedním studentem. Během týdne jsem byla přítomná na poradě lékařů a na vizitách, většinou jsem ale pouze pozorovala, nemohla jsem se do ničeho aktivně zapojit. Mimo jiné jsem se byla podívat na psychologickém vyšetření nebo skupině dívek s poruchy přijmu potravy. To bylo velmi zajímavé, protože psycholog využíval Roscharchův test a po vyšetření jsem se mohla s psychologem o vyšetření pobavit. Asi nejzajímavější částí praxe byly elektrokompulzivní terapie, mohla jsem se podívat jak terapie probíhají a následně se i bavit s lékařem o jejich přínosech a využití. 

Celkově oceňuji možnost podívat se na psychiatrické oddělení. Přišlo mi velmi skvělé jak se mnou jedna lékařka jednala, prováděla mne po oddělení a každé ráno při vizitě mi popisovala příběhy jednotlivých pacientů. Negativně hodnotím nástup na praxi, neboť jsem si stáž zařizovala několik měsíců dopředu a nakonec o mne první den ani nevěděli. To člověka trochu zklame. Zároveň mě mrzelo, že jsem se do žádných aktivit nemohla zapojit, celý týden jsem v podstatě pozorovala práci lékařů a pouze se na něco doptávala. Bohužel nebo bohudík jsem na praxi nestrávila přesně 40 hodin, často mě pouštěli odpoledne dřív neboť nebylo zrovna nic zajímavého k vidění. 

Závěrem bych řekla, že to byl přínosný vhled do psychiatrické nemocnice, zjistit jak nemocnice funguje a co pro klienty nabízí, zároveň mě mrzí, že mi nebyl svěřen žádný byť malý úkol. 

Další informace na stránkách: https://www.vfn.cz/pacienti/kliniky-ustavy/psychiatricka-klinika/

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze

Zdroj obrázku: https://www.vfn.cz

Kateřina Štočková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *