Vyvrcholení Filmových nášlehů v tomto akademickém roce – Spalovač mrtvol s Jurajem Herzem

Ahoj,

dne 26. dubna se v Akademickém klubu 1. LF UK uskutečnil vrcholný večer s Filmovými nášlehy. Na programu byl film Spalovač mrtvol, naše pozvání přijal jeho režisér Juraj Herz. S organizací velmi pomohl Mgr. Jaroslav Šejv, bez jehož pomoci by se to neobešlo, tímto bychom mu chtěli ještě jednou poděkovat.

Před projekcí se uskutečnila beseda s Jurajem Herzem, které přihlíželo na 40 zaujatých diváků. Pan Herz hovořil o okolnostech, za kterých film vznikal, o zážitcích s autorem knižní předlohy Ladislavem Fuksem, i o problémech, které film provázely, ať už při přípravě, během natáčení, ale i po dokončení.

Po besedě následovala projekce Spalovače mrtvol, legendárního českého filmu, který vypráví příběh Karla Kopfrkingla, který pracuje v krematoriu. Film zobrazuje jeho psychologickou proměnu, ve které  se hodně odráží obraz tehdejší doby (konec první republiky).

Večer se velmi vydařil a bez přehánění se dá označit za zlatý hřeb Filmových nášlehů v tomto akademickém roce, tím bych rozhodně nechtěl nijak devalvovat předchozí večery, ale takovéto zakončení bylo opravdu silným zážitkem.

Budeme se na Vás moc těšit v následujícím akademickém roce, ve kterém budou samozřejmě Filmové nášlehy pokračovat.

Jaroslav Šejvl a Juraj Herz

Matěj Černý

Vedoucí Filmové sekce ČASA z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *